kamień portal
5 5 25

Unikalne meble z kamienia

Unikalne meble z kamienia

Współczesne mieszkania często są do siebie bardzo podobne. Wyposażamy je w podobne meble i sprzęty, stosujemy zbliżoną kolorystykę oraz dekorujemy w porównywalny sposób. W opozycji do takiej unifikacji zaznacza się trend indywidualizmu, chęć wyróżnienia swojego mieszkania i nadaniu mu niepowtarzalnego charakteru. W jaki sposób możemy to uczynić? Na przykład wybierając unikalne, wykonywane na zamówienie meble.

Unikalne_meble_z_kamienia_3.jpg

Meble tworzone na zamówienie, często metodą rzemieślniczą, pozwalają nadać wnętrzu indywidualny charakter. Mogą wyróżniać się one nietuzinkowym kształtem czy nieoczywistym łączeniem materiałów. Przykładem tego są realizacje firmy MGM Projekt, w których wykorzystuje się jeden z najbardziej szlachetnych budulców, czyli kamień. Jak możemy przeczytać na stronie firmy, „każda z koncepcji tworzona jest tylko raz. Projekty nigdy nie były i nigdy nie będą odwzorowywane”.

MGM Projekt wykonuje stoły konferencyjne, stoliki kawowe i wyspy. Stoły wyróżniają się niepowtarzalnym, niekiedy wręcz futurystycznym, kształtem. Szklane blaty łączone są w nich z kamiennymi podstawami, których forma niekiedy przywodzi na myśl obiekty znane z natury, np. rozgwiazdę, a niekiedy są one po prostu przykładem twórczej zabawy z formą.

 

Unikalne_meble_z_kamienia_2.jpg

W portfolio firmy znajdują się również stoliki w bardziej stonowanym, modernistycznym stylu. Jedna z realizacji, która zwróciła naszą uwagę – stolik Golden Rock – posiada marmurowy blat (wykonany z jasnego lub ciemnego marmuru) oraz stelaż w kolorze starego złota. Takie połączenie barw i materiału wpisuje się w aktualne trendy aranżacyjne, a przy tym jest bardzo eleganckie.

Polecamy:

W duchu minimalizmu zaprojektowane są również wyspy kuchenne MGM Projekt. Realizacje, które zobaczyliśmy, wykonane są przede wszystkim z drewna i kamienia. Połączenie tych dwóch, naturalnych materiałów z nowoczesną i prostą sylwetką nadaje wyspom wysmakowany wygląd.

Unikalne_meble_z_kamienia.jpg

Fot. MGM Projekt
9.11.2016

3 komentarze
Karol
14 lipca 2018, 15:22
0/0

Niesamowite projekty

Jan_M
15 czerwca 2018, 12:11
1/0

Kamień sam w sobie jest drogi, to kamienne meble tanie być nie mogą. No i jeżeli projekt powstaje na indywidualne zamówienie, to takie rzeczy się ceni i słusznie

Krzysiek
15 czerwca 2018, 12:10
0/0

Wszystko fajnie, ale ile to musi kosztować…

Dołącz do dyskusji