kamień portal
5 5 25

Unikalne meble z kamienia

Unikalne meble z kamienia

Współczesne mieszkania często są do siebie bardzo podobne. Wyposażamy je w podobne meble i sprzęty, stosujemy zbliżoną kolorystykę oraz dekorujemy w porównywalny sposób. W opozycji do takiej unifikacji zaznacza się trend indywidualizmu, chęć wyróżnienia swojego mieszkania i nadaniu mu niepowtarzalnego charakteru. W jaki sposób możemy to uczynić? Na przykład wybierając unikalne, wykonywane na zamówienie meble.

Unikalne_meble_z_kamienia_3.jpg

Meble tworzone na zamówienie, często metodą rzemieślniczą, pozwalają nadać wnętrzu indywidualny charakter. Mogą wyróżniać się one nietuzinkowym kształtem czy nieoczywistym łączeniem materiałów. Przykładem tego są realizacje firmy MGM Projekt, w których wykorzystuje się jeden z najbardziej szlachetnych budulców, czyli kamień. Jak możemy przeczytać na stronie firmy, „każda z koncepcji tworzona jest tylko raz. Projekty nigdy nie były i nigdy nie będą odwzorowywane”.

MGM Projekt wykonuje stoły konferencyjne, stoliki kawowe i wyspy. Stoły wyróżniają się niepowtarzalnym, niekiedy wręcz futurystycznym, kształtem. Szklane blaty łączone są w nich z kamiennymi podstawami, których forma niekiedy przywodzi na myśl obiekty znane z natury, np. rozgwiazdę, a niekiedy są one po prostu przykładem twórczej zabawy z formą.

 

Unikalne_meble_z_kamienia_2.jpg

W portfolio firmy znajdują się również stoliki w bardziej stonowanym, modernistycznym stylu. Jedna z realizacji, która zwróciła naszą uwagę – stolik Golden Rock – posiada marmurowy blat (wykonany z jasnego lub ciemnego marmuru) oraz stelaż w kolorze starego złota. Takie połączenie barw i materiału wpisuje się w aktualne trendy aranżacyjne, a przy tym jest bardzo eleganckie.

Polecamy:

W duchu minimalizmu zaprojektowane są również wyspy kuchenne MGM Projekt. Realizacje, które zobaczyliśmy, wykonane są przede wszystkim z drewna i kamienia. Połączenie tych dwóch, naturalnych materiałów z nowoczesną i prostą sylwetką nadaje wyspom wysmakowany wygląd.

Unikalne_meble_z_kamienia.jpg

Fot. MGM Projekt
9.11.2016

9 komentarzy
pseursole
10 czerwca 2021, 21:32
0/0
pseursole
7 czerwca 2021, 16:42
0/0
buy zithromax online cheap
29 maja 2021, 14:43
0/0

zithromax oral https://zithromaxes.com/ citramax

nice bnf
28 maja 2021, 04:05
0/0

hloroquine https://chloroquineorigin.com/# – buy chloroquine phosphate tablets malaria drugs list

pseursole
11 maja 2021, 17:54
0/0
killnug
27 kwietnia 2021, 13:15
0/0

Свободное распространение огня сможет стать большой проблемой, приносящей к большему ущербу и в том числе представляющей опасность для человеческой жизни. К счастью [url=https://budmat.kiev.ua/krepyozhnye-izdeliya/gvozdi-stroitelnye/]гвозди[/url], сознательность в этом вопросе растёт, так как люди активно работают над увеличением пожарной безопасности своих домов и иных используемых объектов. Кроме того на рынке для данной цели есть всё необходимое.

Karol
14 lipca 2018, 15:22
0/0

Niesamowite projekty

Jan_M
15 czerwca 2018, 12:11
1/0

Kamień sam w sobie jest drogi, to kamienne meble tanie być nie mogą. No i jeżeli projekt powstaje na indywidualne zamówienie, to takie rzeczy się ceni i słusznie

Krzysiek
15 czerwca 2018, 12:10
0/0

Wszystko fajnie, ale ile to musi kosztować…

Dołącz do dyskusji