kamień portal
5 5 50

Wnętrze z marmuru. Zobacz najciekawsze inspiracje

Wnętrze z marmuru. Zobacz najciekawsze inspiracje

Fot. Pinterest

Marmur był znany już w starożytności, kiedy służył jako trwały materiał budulcowy. Dziś jest równie chętnie wykorzystywanym surowcem w architekturze i do tego zachwyca jak nigdy wcześniej! Możemy znaleźć go zarówno w formie efektownych dekoracji, jak i kamiennych mebli oraz ściennych kompozycji. W dzisiejszym artykule zaprezentujemy kilka ciekawych propozycji na wykorzystanie marmuru w swoim domu!

Od kuchni po sypialnię

Marmur nie ma żadnych ograniczeń! Jest tym rodzajem kamienia, który prezentuje się równie stylowo w kuchni, łazience jak i sypialni. W każdym z tych pomieszczeń znajdziemy szereg możliwości na jego wykorzystanie. W kuchni może pojawić się m.in. na blacie bądź na kuchennej niszy. Oprócz tego, że doda kuchni nuty nowoczesności, będzie łatwy i szybki w czyszczeniu. Dodatkowo nie musimy obawiać się, że ulegnie zniszczeniu pod wpływem zmiennych temperatur czy uszkodzenia mechanicznego. Marmur jest na tyle wytrzymałym surowcem, że nie straszne mu będą często przygotowywane posiłki czy spotkania towarzyskie w gronie przyjaciół.

W łazience z kolei, świetnie sprawdzi się jako materiał na umywalkę czy ramę dla lustra. W swojej klasycznej kolorystyce tj. bieli z dekoracyjnym, szarym użyleniem doda kuchni świeżości i elegancji. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że możemy dobrać kolor marmuru do własnych preferencji. Obecnie bardzo modnym wariantem jest jego czarna odsłona z delikatnie połyskującymi, miedzianymi żyłkami.

umywalka z marmuru

Fot. www.twojpasaz.pl

Marmur w sypialni również znajdzie dla siebie miejsce. Na pewno każda kobieta doceni urok, jaki może zaoferować jej kamienna toaletka, bądź marmurowe dekoracje. Wiele ciekawych propozycji w tym temacie oferują nam obecnie producenci elementów do wystroju wnętrz. Znajdziemy je stacjonarnie oraz w sklepach internetowych. Naszą dzisiejszą propozycją są kamienne, niewielkie lusterka, które możemy postawić np. na biurku. Ten niewielki dodatek wystarczy aby dodać pomieszczeniu stylowego akcentu. Klasyczny design i czysta estetyka, zainspirowane stylem we Włoszech z późnych lat 50 – tak w skrócie możemy opisać poniższą propozycję. Marmur z powodzeniem może ozdobić również jedną ze ścian – w całości lub w niewielkiej części.

dekoracje z kamienia

Fot. www.designlifekids.com

Mimo, że cena naturalnego marmuru jest dość wysoka, ma ona swoje odbicie w jego niezwykłej jakości. Jeśli jednak budżet nie pozwala nam na elementy wykonane z tego surowca, warto postawić na ciekawe i równie efektowne zamienniki. Wśród propozycji – płytki marmuropodobne.

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95