kamień portal
5 5 55

Wnętrze wykończone kamieniem dekoracyjnym. Inspiracje

Kamień dekoracyjny to coraz częściej wykorzystywany do wykańczania wnętrz materiał.  Jego główną zaletą jest uniwersalność. Pasuje zarówno do pomieszczeń urządzonych w nowoczesnym jak i tradycyjnym stylu.  Ponadto jego zróżnicowana struktura, kolorystyka oraz forma pozwalają na wykorzystanie go w każdym pomieszczeniu.  Możliwości jego zastosowania są praktycznie nieograniczone.

kamień dekoracyjny
 

Jak wiadomo wykańczanie wnętrz nie jest niczym prostym. Potrzeba do tego gustu i wyczucia. Ilość dostępnych rozwiązań może przyprawić o zawrót głowy. Jeżeli jednak szukacie czegoś stylowego i przede wszystkim odpornego to proponujemy Wam kamień. Jest to surowiec, który wraca do łask Polaków i coraz częściej jest przez nich wykorzystywany przy wykańczaniu mieszkań oraz domów.

Do każdego pomieszczenia

Kamień dekoracyjny charakteryzuje się tym, że może być zastosowany w każdym pomieszczeniu nie ważne czy jest to salon, czy łazienka. Ogrom zastosowań jest tak duży, że jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia osoby aranżującej wnętrze.

Ogrom rodzajów

Jeżeli chodzi o rodzaje kamieni dekoracyjnych, które są najczęściej wybierane to są nimi piaskowiec, marmur, trawertyn, granit oraz łupek. Najlepszą oporność i nienasiąkliwość niezmiennie może pochwalić się granit oraz łupek.  Niektóre rodzaje kamienia potrzebują przed użyciem impregnacji i zabezpieczenia. Nie zmienia to jednak faktu, że ten materiał jest o wiele trwalszy niż inne znane produkty wykończeniowe.

kamień dekoracyjny

Rozwiązanie dla każdego

Kamienie dekoracyjne bardzo często pokrywają duże fragmenty ścian nadając pomieszczeniu wiele szlachetności oraz wyszukanego stylu. Nie ma co ukrywać, że tego typu rozwiązania nie są zbyt tanie i skierowane są raczej do klienta zamożniejszego. Obecnie jednak modne zaczęły robić się wykończenia, w których kamień jest tylko akcentem. Ten sposób podejścia do aranżacji wnętrz jest nieco przyjaźniejszy dla portfela.
 
Niezależnie jednak jaki rodzaj, kolor, czy nawet wzór kamienia wybierzecie jedno jest pewne – efekt będzie oszałamiający.  Jeżeli jednak nie macie pomysłu na to jak ma wyglądać Wasze mieszkanie zgłoście się do architekta wnętrz, który z cała pewnością pomoże Wam stworzyć ciekawe i przytulne mieszkanie.

Poniżej prezentujemy kilka pomysłów na aranżację wnętrz z wykorzystaniem kamienia dekoracyjnego. Mamy nadzieję, że dostarczą one Wam wiele inspiracji na ciekawe wykorzystanie kamienia. 

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95