kamień portal
5 5 48

Wykończenie kominka – kamień i inne materiały

Kamień jest jednym  z najpopularniejszych materiałów stosowanych do wykańczania kominków. Różnorodność jego gatunków, barw, faktur i sposobów obróbki sprawia, że coraz częściej wykorzystywany jest w nowoczesnych wnętrzach. Kamień ciekawie prezentuje się również w połączeniu z innymi materiałami. Zestawione z nim drewno, beton, cegła czy stal nierdzewna to pomysł na interesującą obudowę kominka.  

Wykończenie kominka kamień

Kamień, ze względu na swoje właściwości, to materiał bardzo chętnie wykorzystywany do wykańczania kominków. Jest niepalny, nie ulega zniszczeniu pod wpływem wysokiej temperatury, nie rysuje się i nie pęka. Kominkarze najczęściej sięgają po marmur, piaskowiec czy trawertyn, które są dość miękkie i łatwe w obróbce. Jednak piaskowiec, podobnie, jak np. wapienie, łatwo się brudzi. Ma chropowatą powierzchnię, w której osadza się pył kominkowy. Wymaga on polerowania lub impregnacji.

Wykończenie kominka kamień

Obok kamienia na kominku często pojawia się drewno. Ten materiał łatwo poddaje się obróbce i dobrze się w nim rzeźbi – świetnie sprawdzi się wówczas, kiedy zależy nam na zdobionych elementach. W obudowach kominkowych drewno wykorzystywane jest jako belki, półki i ramy.


Innym materiałem, który można wykorzystać razem z kamieniem, jest cegła. W tej roli najlepiej sprawdzi się cegła klinkierowa, która ma gładką powierzchnię odporną na brud. Na minimalistycznych, nowoczesnych kominkach ciekawie prezentować się będzie również kamień połączony z betonem architektonicznym lub stalą nierdzewną.
  

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95