Wyspy kuchenne obecne są zarówno w nowoczesnych kuchniach, jak i we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, angielskim czy rustykalnym. W przypadku nowoczesnych aranżacji popularnością cieszą się wyspy o prostej, minimalistycznej linii. Zdarza się jednak, że nadany jest im bardziej odważny i nietypowy kształt. Marmurowe elementy wyspy zazwyczaj występują w towarzystwie drugiego naturalnego budulca, czyli drewna. W kuchniach klasycznych i angielskich drewno najczęściej barwione jest na biały kolor lub pastelowe odcienie. W nowoczesnych aranżacjach wykańczane jest natomiast lakierem bezbarwnym lub bejcą, które pozwalają zachować wyraźny rysunek słojów. Przedstawiamy marmurowe wyspy kuchenne w klasycznej i nowoczesnej odsłonie.
Marmur na wyspie kuchennej przeważnie występuje w roli blatu roboczego. Nietuzinkowym i bardzo efektownym rozwiązaniem jest całkowite obudowanie wyspy kamieniem. Oto kilka przykładów takich zastosowań:
W kuchennych aranżacjach najczęściej wykorzystywany jest jasny marmur (z szarym użyleniem), np. Bianco Carrara, Calacatta lub janobeżowy, np. Botticino. Ciemne odmiany marmuru są rzadziej wybierane – mają one jednak swój niepowtarzalny charakter, wyglądają intrygująco i elegancko. Zobaczcie sami.
Dołącz do dyskusji