kamień portal
5 5 48

Wyspy kuchenne i marmur – inspirujące projekty

Wyspy kuchenne i marmur – inspirujące projekty

Wyspy kuchenne podnoszą funkcjonalność kuchni: umożliwiają wspólne gotowanie, zapewniają dodatkową przestrzeń do przechowywania i zwiększają powierzchnię blatu roboczego. Ponadto nadają  kuchni elegancki i luksusowy charakter. W zależności od stylu wnętrza wyspa może być wykonana z różnorodnych materiałów – jednym z najbardziej uniwersalnych i cenionych za swój wyjątkowy wygląd jest marmur. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej oraz wielu sposobom wykończenia powierzchni, sprawdzi się on w różnych aranżacjach kuchennych. Zobaczcie inspirujące projekty wysp kuchennych, w których zastosowano marmur.  

Wyspy kuchenne obecne są zarówno w nowoczesnych kuchniach, jak i we wnętrzach urządzonych w stylu klasycznym, angielskim czy rustykalnym. W przypadku nowoczesnych aranżacji popularnością cieszą się wyspy o prostej, minimalistycznej linii. Zdarza się jednak, że nadany jest im bardziej odważny i nietypowy kształt. Marmurowe elementy wyspy zazwyczaj występują w towarzystwie drugiego naturalnego budulca, czyli drewna. W kuchniach klasycznych i angielskich drewno najczęściej barwione jest na biały kolor lub pastelowe odcienie. W nowoczesnych aranżacjach wykańczane jest natomiast lakierem bezbarwnym lub bejcą, które pozwalają zachować wyraźny rysunek słojów. Przedstawiamy marmurowe wyspy kuchenne w klasycznej i nowoczesnej odsłonie.


Marmur na wyspie kuchennej przeważnie występuje w roli blatu roboczego. Nietuzinkowym i bardzo efektownym rozwiązaniem jest całkowite obudowanie wyspy kamieniem. Oto kilka przykładów takich zastosowań:  

W kuchennych aranżacjach najczęściej wykorzystywany jest jasny marmur (z szarym użyleniem), np. Bianco Carrara, Calacatta lub janobeżowy, np. Botticino. Ciemne odmiany marmuru są rzadziej wybierane – mają one jednak swój niepowtarzalny charakter, wyglądają intrygująco i elegancko. Zobaczcie sami.

 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95