kamień portal
5 5 51

Elementy z kamienia w stylowym oświetleniu wnętrz

Elementy z kamienia w stylowym oświetleniu wnętrz

Projektanci, tworzący nowoczesne oprawy oświetleniowe, chętnie wykorzystują nietuzinkowe połączenia materiałów, by stworzyć nowe jakości, czyli lampy, które nie tylko będą w pełni funkcjonalne, ale również wyróżnią się efektownym designem.

Coraz częściej do produkcji lamp do domu używa się eleganckiego marmuru lub innych kamieni naturalnych. Do jakich elementów oprawy stosuje się je najczęściej i w jakich aranżacjach takie produkty sprawdzają się najlepiej? O tym napiszemy poniżej.

 

Marmur i inne kamienie naturalne a modne oświetlenie wnętrz

 

Najnowsze trendy oświetleniowe chętnie stawiają na kamień. Dużą popularnością cieszą się elementy wykonane z marmuru w różnych kolorach, z ciekawym rysunkiem żyłek o dużych walorach dekoracyjnych. Intrygujące, eleganckie efekty udaje się uzyskać również dzięki zastosowaniu granitu.

Do produkcji lamp, chętnie wykorzystuje się także piękny i ciepły alabaster, subtelnie przepuszczający światło, co sprawia, że materiał tego typu idealnie nadaje się na stylowe osłony żarówek.

 

Praktyczne i efektowne wykończenie lamp przy pomocy dekoracyjnego kamienia

 

Naturalny kamień to bynajmniej nie tylko materiał na piękne podłogi, umywalki, blaty robocze lub do stolików kawowych. Idealnie nadaje się również do wykończenia efektownych, designerskim lamp wiszących, stojących lub ściennych.

Najczęściej wykorzystuje się go w małych ilościach, by gotowy produkt nie ważył zbyt wiele. Do jakich elementów używa się naturalnego kamienia? Zazwyczaj przydaje się na solidne podstawy do lamp stojących (stołowych i podłogowych). Coraz częściej jednak stosuje się go także do produkcji osłon źródeł światła, używanych zamiast szklanego klosza. Takie oprawy dają przyjemne, rozproszone światło, wprost idealne do wypoczynku i rekreacji.

Lampy tego typu wprowadza się do większości modnych wnętrz. Ze względu na ciekawy design, regularnie stosuje się je w pomieszczeniach reprezentacyjno-wypoczynkowych, jak salony lub sypialnie. Nie ma jednak przeszkód, by takie oprawy zdobiły kuchnię, jadalnię, a nawet przytulny przedpokój lub korytarz.

 

Kamień naturalny a popularne nurty stylistyczne

 

Lampy z elementami kamiennymi, jak te dostępne na stronie: Azzardo.com.pl, cieszą się obecnie olbrzymią popularnością. Wpisują się bowiem w założenia większości modnych obecnie stylów wnętrzarskich.

Najczęściej stawia się na nie w pomieszczeniach skandynawskich, w których obecność naturalnych surowców jest wręcz obowiązkowa. Nie da się obyć bez naturalnego kamienia także w pokojach artdecowskich, w których podstawą jest mocno wypolerowany marmur w odcieniach czerni lub bieli.

Lampy z kamieniem to sposób na ciekawe ożywienie klasycznych aranżacji. Chętnie stosuje się modele stojące z kamienną podstawą lub oprawy wiszące, dające rozproszone światło, przez co buduje się przytulny nastrój.

 

Efektowne oprawy oświetleniowe z kamienia

 

Kamień naturalny pozwala uzyskać spektakularne efekty przy produkcji oryginalnych i funkcjonalnych opraw oświetleniowych. Dzięki niemu proste elementy zyskują nietuzinkowy wyraz, stają się bardziej eleganckie i intrygujące. Efektowne lampy z elementami kamiennymi potrafią odmienić każde wnętrze i wprowadzić do niego nieco luksusu nie tylko od święta.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95