kamień portal
5 5 63

Przewozimy wyposażenie wnętrz kurierem. Jak to zorganizować?

Przewozimy wyposażenie wnętrz kurierem. Jak to zorganizować?

W Polsce i na świecie stale rośnie liczba firm kurierskich, które oferują szybkie, bezpieczne i co najważniejsze dla klienta – tanie rozwiązania transportowe. Najczęściej wysyłamy paczki i palety. Jednak gdy w grę wchodzi transport mebli często klasyfikowanych przez firmy transportowe jako przesyłki niegabarytowe, niestandardowe, podlega to pewnym ograniczeniom i co za tym idzie – specjalnej wycenie transportu. W internecie można znaleźć wiele firm kurierskich, a ich ceny za usługi są konkurencyjne. Nie zawsze jednak tani kurier będzie w stanie zabrać przesyłkę z meblami, ze względu na różne rodzaje pakowania przesyłek np. nieregularnych kształtach.

Meble wysyłane kurierem

Zazwyczaj meble wysyła się wtedy, gdy są zakupione w sklepie meblowymi muszą trafić do miejsca przeznaczenia, lub gdy mamy do czynienia z przeprowadzką. Współcześni producenci mebli zaopatrują salony meblowe w meble łatwe do demontażu i spakowania w częściach w kilka paczek. Z transportem takich przesyłek firmy kurierskie nie mają problemu. Taką wysyłkę traktują jako paczkę lub paletę.

Jeśli sami pakujemy meble do transportu podczas przeprowadzki, należy:

 • szczelnie owinąć meble i zabezpieczyć je przez potencjalnymi uszkodzeniami
 • wypełnić puste przestrzenie opakowania
 • zapakować je w gruby, dopasowany karton
 • zabezpieczyć brzegi taśmą ochronną
 • nadać na przesyłce informację: „ostrożnie”

Kiedy paczka a kiedy paleta?

Meble wysyłamy paczką, gdy mamy przetransportować jedną bądź dwie takie przesyłki. W przypadku większej liczny paczek, lepiej i bezpieczniej meble wysłać na palecie. Standardowy rozmiar palety (120cm x 80cm) pozwoli na:

 • ścisłe przyleganie jednego elementu do drugiego
 • brak pojedynczego przeładowywania minimalizuje kontakt z podłożem
 • wszystkie kartony unikają wielokrotnego sortowania, załadunku i rozładunku

Nie tylko kurierem

Zdarzają się sytuacje, że mebli nie można rozłożyć, np. są to antyki czy duże narożniki. Są też meble, które nawet po rozkręceniu osiągają takie rozmiary, że tani kurier nie przyjmie zlecenia na transport. W takiej sytuacje warto znaleźć przewoźnika, który nawet jeśli ma inne zlecenia na trasie, która interesuje klienta, to ma wolne miejsce w samochodzie i może zabrać przesyłkę. Często przewoźnicy mebli z Polski za granicę wracają „na pusto”. Kierowca i tak musi wrócić do kraju, więc ogłoszenia takich przewoźników widnieją na portalach, stronach transportowych kilka dni przed planowaną trasą powrotu. W obu sytuacjach obie strony korzystają: przewoźnik wracałby z częściowo lub całkiem, pustym samochodem, a w przypadku otrzymania zlecenia na transport mebli, a wypełni przestrzeń w aucie za dodatkowe pieniądze, a zlecający – zaoszczędzi, ponieważ nie musi płacić za cały przejazd towaru. W każdej sytuacji trzeba mieć na uwadze, by koszt transportu stołu, szafy czy komody, nie przewyższyła wartości mebla.

Można również skorzystać z inteligentnej platformy internetowej www.parcelabc.pl, dzięki której szybko, tanio i bezpiecznie można wysłać swoje paczki w dowolne miejsce na świecie. Gwarancja dobrej ceny bez potrzeby zawierania umowy, jak w przypadku innych firm kurierskich. Ten wyjątkowy tani kurier monitoruje wolne przestrzenie w pojazdach innych przewoźników. Gdy kurier X ma wolne miejsce, na pewno zabierze paczkę nawet za niższą cenę. Dlaczego? Ponieważ będzie mu się to opłacać. Jest to połączenie firmy transportowej z ofertą prywatnego przewoźnika. Zlecający nie musi jednak pytać przewoźników o wolne miejsca, ponieważ ta innowacyjna firma zrobi to za niego.

Podsumowując:

 • zawsze warto sprawdzić cenę u różnych firm transportowych
 • nie każdy tani kurier nie zawsze zabierze meble wielkogabarytowe – trzeba zawsze, dokładnie o to zapytać
 • trzeba szukać rozwiązań u prywatnych przewoźników – jest taniej.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95