kamień portal
5 5 41

Prysznic i brodzik z kamienia naturalnego

Prysznic i brodzik z kamienia naturalnego

Prysznic wykonany z kamienia jest elegancką alternatywą dla akrylu, stali czy ceramiki. Nadaje wnętrzu luksusowego, a przy tym naturalnego charakteru. Kamień może posłużyć do zbudowania samego brodzika lub kompleksowego wykończenia prysznica – w tym jego ścian. 

Kamienny brodzik

Kamienne brodziki zapewniają znacznie szersze możliwości aranżacyjne niż ich popularne odpowiedniki. Zakłady kamieniarskie oferują bowiem modele o dowolnym kształcie i rozmiarze – zgodnie z zamówieniem klienta. Ponadto mogą być one wykonane z każdego rodzaju kamienia, jednak jego gatunek w dużym stopniu wpływa na walory użytkowe brodzika. Marmury i inne wapnienie są znacznie trudniejsze w utrzymaniu czystości, niż np. granity. Osadzający się na nich osad z wody z czasem może trwale wniknąć w powierzchnię kamienia i być niemożliwy do usunięcia bez naruszenia jego powierzchni. Ponadto wapienie to skały porowate i nasiąkliwe, co zmniejsza ich użyteczność w strefach mokrych.

Odpowiednia pielęgnacja i konserwacja kamiennego brodzika ogranicza jednak szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, takich jak woda czy kosmetyki. Ważne jest m.in. częste czyszczenie prysznica z powstających osadów. Należy przy tym pamiętać, że do mycia kamieni nie należy stosować preparatów przeznaczonych do armatury z tworzyw sztucznych. Szczególnie niewskazane są substancje zawierające chlor, wybielacze czy kwasy.

Prysznic-i-brodzik-z-kamienia-naturalnego-3.jpg

Kamienny brodzik może wzbudzać obawy ze względu na swoją śliską powierzchnię, szczególnie kiedy ma polerowane wykończenie. Jeżeli chcemy zminimalizować ryzyko poślizgnięcia, kamień można zabezpieczyć poprzez płomieniowanie. Jednak wówczas jego powierzchnia stanie się wyraźnie chropowata, co może wpłynąć na komfort użytkowania samego brodzika.  
Cena kamiennego brodzika zależy od jego wymiarów, gatunku kamienia oraz techniki wykonania. Średni koszt wynosi od 2 tys. do 5 tys. zł.

Kamienna podłoga pod prysznicem

Kamienna podłoga z wbudowanym odpływem jest modną alternatywą dla brodzika – taki projekt nadaje łazience nowoczesnego charakteru. W roli kamiennej posadzki najlepiej sprawdzą się duże płytki – im większy rozmiar tafli, tym mniej fug i szczelin przez które mogłaby przenikać woda. Ponadto jednolita powierzchnia zapewnia estetyczny i harmonijny wygląd prysznica.   

Prysznic-i-brodzik-z-kamienia-naturalnego-3.jpg

Rezygnując z brodzika na rzecz kamiennej podłogi trzeba zapewnić odpowiedni spadek podłoża w kierunku odpływu wody. Ponadto należy zadbać o izolację pod posadzką, szczególnie kiedy podłoga przedzielona jest fugami. Izolacja zabezpiecza przed przedostaniem się wilgoci do dolnych warstw posadzki czy stropu.

Dopełnieniem kamiennego brodzika lub podłogi, będzie kabina wykonana również z kamienia. Można obudować ją z trzech stron naturalnymi płytami lub wyłożyć nim jedynie tylną ścianę. Tutaj, podobnie jak w przypadku posadzki, efektownie będą prezentować się duże kamienne płyty lub jeden blok, który wyeliminuje konieczność fugowania poszczególnych części.
 
 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95