kamień portal
5 5 47

Armatura – baterie z pierścieniami granitowymi

Od armatury kuchennej oczekujemy przede wszystkim tego, aby była funkcjonalna i trwała. Duże znaczenie dla osób urządzających swoją kuchnię ma również jej wygląd. Ciekawy i estetyczny design jest niewątpliwą zaletą każdej armatury. Wszystkie te cechy posiadają barierę zlewozmywakowe z oprawą granitową. 

Armatura – baterie z pierścieniami granitowymi
Fot. Baterie zlewozmywakowe Schock

Granit to kamień, który jest chętnie wykorzystywany zarówno na zewnątrz, jak i w środku domów. Jednym z przykładów tego są zlewozmywaki granitowe, które ponad 30 lat temu zostały wynalezione przez niemiecką firmę Schock i od tego czasu sukcesywnie udoskonalane. Ciekawym ich uzupełnieniem są baterię zlewozmywakowe z oprawą granitową.

Granitowe oprawy tworzą na baterii ochronne pierścienie, które zabezpieczają ją przed uszkodzeniami i zapewniają jej trwałość oraz wytrzymałość. Osłaniają armaturę przed uszkodzeniami mechanicznymi i amortyzują wszelkie uderzenia, np. ciężkim naczyniem w czasie zmywania.

Armatura – baterie z pierścieniami granitowymi
Fot. Bateria zlewozmywakowa Schock SC 200 z oryginalną oprawą granitową, Schock

Przykładem baterii zlewozmywakowych wzmocnionych oprawą granitową są wspomniane już produkty firmy Schock. Materiał, który Schock wykorzystuje w swoich produktach, jest trwałą mieszanką kwarcu – najtwardszego składnika granitu – i akrylu. Dodatkowo w oprawach (jak również zlewozmywakach ) używane są jedynie zaokrąglone cząsteczki kwarcu, dzięki czemu powłoka armatury jest idealnie gładka i odporna na zabrudzenia.

Poza swoimi walorami praktycznymi, oprawa granitowa ma również wymiar estetyczny. Baterie w nią wyposażone łatwo jest dopasować do zlewozmywaków wykonanych z tego samego materiału, również pod względem kolorystycznym. Dzięki takiemu połączeniu można uzyskać spójną i elegancką aranżację roboczej strefy kuchennej. 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95