kamień portal
5 5 18

Umywalki z onyksu

Onyks jest jednym z najbardziej charakterystycznych kamieni. Wiele jego odmian przepuszcza światło, dzięki czemu można wykorzystać go jako niepowtarzalny element dekoracyjny. Ciekawie prezentuje się również w łazience, gdzie znajduje zastosowanie m.in. jako materiał do produkcji umywalek.

Umywalki z onyksu

Umywalka z onyksu jest ozdobą pomieszczenia, a jednocześnie spełnia praktyczną funkcję. Kamień ten nie jest jednak aż tak wytrzymały na działanie szkodliwych czynników, jak np. granit, dlatego wymaga dodatkowych zabezpieczeń. Umywalkę wykonaną z onyksu można wzmocnić warstwą sylikonu, akrylem lub silanem, które dostosują ją do warunków panujących w łazience. Dzięki takiemu zabezpieczeniu umywalka będzie bardziej odporna na zabrudzenia, powstawanie plam czy szkodliwy wpływ chlorowanej wody. Pamiętajmy również, aby do jej czyszczenia nie stosować preparatów, które zawierają kwasy.

Umywalki z onyksu  Umywalki z onyksu

Duże znaczenie ma również sposób wykończenia umywalki z onyksu. W produkcji akcesoriów łazienkowych najlepiej sprawdzają się bowiem kamienie o polerowanej powierzchni, bez porów i szczelin. Do gładkie powłoki w mniejszym stopniu przylega brud, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać umywalkę w czystości.

Umywalki z onyksu

Onyks dostępny jest w różnych odcieniach, m.in. w miodowym, bursztynowym, zielonym, niebieskim czy czarnym.  Jego kolorystyka jest nierównomierna, co dodaje mu dodatkowej wartości estetycznej. Aby w pełni wyeksponować zalety umywalki z onyksu, warto jest podświetlić ją diodami LED. W ten sposób stanie się ona niepowtarzalną ozdobą łazienki. 

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95