kamień portal
5 5 16

Wanna z kamienia

Kamień, jako materiał używany w aranżacji wnętrz przeżywa obecnie swój renesans. Zepchnięty niegdyś na poboczny tor i zastąpiony tworzywami sztucznymi dzisiaj jest coraz częściej wybierany przez klientów.  Śmiało można powiedzieć, że mamy do czynienia z powrotem małej epoki kamienia.

wanna z kamienia

Kamień ze względu na swoją uniwersalność może być stosowany w każdym pomieszczeniu ozdabiając lub będąc budulcem przeróżnych elementów. Znane są już tworzone z marmuru parapety, blaty kuchenne lub stoliki ogrodowe. Ostatnimi czasy jednak, można zauważyć modę na wykorzystanie kamienia w miejscu, w którym dotychczas nie był zbyt często stosowany.  Coraz częściej bowiem można spotkać wanny wykonane z kamienia. Skąd zainteresowanie takim rozwiązaniem? Odpowiedź jest bardzo prosta: chodzi o naturalność!

wanna granit  wanna kamienna okrągła
Fot. Wanna granit Absolute Black 1,                                           Fot. Wanna kamienna okrągła,
www.darsin.eu                                                                                www.pulan.pl

 
Tworzywa sztuczne w odstawce

Największym atutem i głównym powodem, dla którego kamienie są wybierane, jako surowce, z których wykonuje się wanny jest ich naturalne pochodzenie. Ludzie mają już dosyć powlekanych plastików, do których produkcji potrzebne są hektolitry preparatów chemicznych. Właściciele kamiennych wanien często mówią, że kąpiąc się w nich mają wrażenie, że obcują z czymś dzikim i jednocześnie bardzo starym. Do ich głowy, bardzo często przychodzą skojarzenia z myciem się w strumieniu górskim itp. Oczywiście, to tylko wrażenia, ale ukazują one dobrze jak bardzo zaczyna przeszkadzać nam wszechobecna chemia i wykorzystywanie tworzyw sztucznych.

wanna z kamienia rzecznego  wanna z bloku bazaltowego
Fot. Wanna z kamienia rzecznego River Stone,                       Fot. Wanna z bloku bazaltowego,                                       
www.pulan.pl                                                                                   www.kamulec.pl

 Królują granit i marmur

Najczęściej wanny są wykonane z tych dwóch popularnych rodzajów kamienia ze względu na ich wytrzymałość oraz odporność na uszkodzenia. Można również spotkać egzemplarze zrobione z trawertynu. Jeżeli chodzi o kształty i kolor to nie ma tutaj praktycznie żadnych ograniczeń.  Najczęściej jednak mamy do czynienia z wolnostojącymi kwadratami lub owalami. Tego typu kształty są obecnie najpopularniejsze. Rzecz jasna, nie musicie ograniczać się do schematów i śmiało możecie zamówić coś niestandardowego. Musicie się jednak liczyć ze zwiększonymi kosztami oraz wydłużonym czasem realizacji.

łazienka z marmuru
Fot. Łazienka marmur 10, www.darsin.eu
 
Kosztowne i ciężkie

Pomimo wzrostu zainteresowania kamiennymi wannami trzeba uczciwie stwierdzić, że nie jest to produkt, na który każdy przeciętny Kowalski może sobie pozwolić. Bardzo często barierą nie do przeskoczenia jest dosyć wysoka cena. Czasami dochodzi ona nawet do kilkunastu tysięcy złotych. Mimo to każdy właściciel kamiennej wanny mówi, że są to bardzo dobrze zainwestowane pieniądze, ponieważ nabywamy coś, co będzie z nami przez lata i szybko nie ulegnie jakimkolwiek uszkodzeniom.

wanna z kamienia  wanna z kamienia
Fot. Wanna Aurea,                                                                          Fot. Wanna Abu,
www.lux4home.com                                                                     www.lux4home.com

Innym problemem z jakim spotykają się osoby chcące mieć w domu wannę wykonaną z kamienia jest jej waga. Zazwyczaj dochodzi ona do 1000 kg, więc zanim zdecydujecie się na taki zakup koniecznie sprawdźcie stropy w Waszym domu. Może okazać się, że jest to obciążenie nie do przejścia.

Kamienne wanny powoli zdobywają serca Polaków i widać już wzrost zainteresowania tego typu zabudową łazienkową. Oczywiście upłynie jeszcze trochę wody zanim kamień na dobre zagości w naszych łazienkach. Póki co, cena bardzo często okazuje się barierą zniechęcającą klientów do zakupu tego produktu.

Dołącz do dyskusji


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/klient.dhosting.pl/mkmmedia/nowa_kamienportal.pl/public_html/wp-content/themes/kuchnieportal/comments.php on line 95